„Dzieciństwo bez nałogów, czyli palenie szkodzi zdrowiu”
We wtorek 13 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pedagogiem, Panią Anetą Zapałą. Zajęcia pod tytułem: „Dzieciństwo bez nałogów, czyli palenie szkodzi zdrowiu” były skierowane dla uczniów klasy IV, V, i VI. Na tej nietypowej lekcji dokonaliśmy podsumowania naszych działań w ramach programu edukacji antytytoniowej „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Ponadto zajęcia te pomogły dzieciom ocenić zagrożenia wynikające ze szkodliwości dymu tytoniowego, uczyły dbania o zdrowie własne i swoich bliskich. Poruszone były również zagadnienia dotyczące asertywności, komunikacji międzyludzkiej, akceptacji siebie i pozytywnego myślenia.
Było to już drugie spotkanie uczniów naszej szkoły z panią pedagog i zapewne nie ostatnie.
Uczestnikami szkolnego programu antynikotynowego w roku szkolnym 2016/2017 była cała społeczność Szkoły Podstawowej w Godowie.
W ramach szkolnej kampanii antynikotynowej zaplanowano i przeprowadzono następujące działania:
1. Pogadanki pod hasłem:
oddział przedszkolny: „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”,
edukacja wczesnoszkolna: „NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”,
klasy IV -VI: „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”.
2. Prezentacje multimedialne o tematyce antynikotynowej przeprowadzane na lekcjach wychowawczych.
3. Opracowanie gazetek informacyjno – edukacyjnych.
4. Przeprowadzenie konkursu plastycznego pod hasłem „Dzieciństwo bez nałogów, czyli palenie szkodzi zdrowi”.
5. Scenki sytuacyjne.
Wielu uczniów szkoły wzięło udział w przygotowaniu plakatów antynikotynowych w ramach konkursu plastycznego. Najciekawsze prace zostały nagrodzone oraz wyeksponowane na korytarzu szkolnym, gdzie wszyscy mogli je obejrzeć. Posumowanie tegoż konkursu odbyło się również 13 czerwca podczas uroczystego apelu dla wszystkich uczniów biorących udział w przedsięwzięciu. Uczniowie zostali nagrodzeni przez dyrekcję szkoły dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Spośród uczniów klas I -III pierwsze miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Racka z klasy II, drugie ex aequo Maksymilian Dziułka z klasy I oraz Karolina Kusiak z klasy II, zaś trzecie również ex aequo Jakub Wiśniewski z klasy I i Wiktoria Pocheć z klasy II.
Spośród uczniów z klas IV -VI pierwsze miejsce zajęła Karolina Pająk z klasy IV, drugie – Paulina Pająk z klasy V, natomiast trzecie miejsce należało do Marceliny Wróblewskiej z klasy VI.
Podjęte działania służące propagowaniu zdrowego stylu życia oraz walce z nałogiem palenia papierosów wśród młodych ludzi, z pewnością obudziły w młodym człowieku refleksje nad swoim postępowaniem i przyczynią się do pozytywnego myślenia i właściwego działania.
Opracowała: Renata Radecka
Fotogaleria:
Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...