pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Komunikat w sprawie stanu realizacji ustawy o dodatku węglowym Na dzień 11 października 2022 roku do Wójta Gminy Pawłów wpłynęło 3 842 wnioski, z czego do 31 sierpnia 2022 r. – 2 976 wniosków....
  • Zakup preferencyjny węgla. Wstępne zapotrzebowanie W związku z trwającymi w Parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej pracami nad ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, która ma określać ramy współpracy rządu z samorządami w celu rozdysponowania......
  • Zmiana godzin funkcjonowania oświetlenia ulicznego W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej informujemy, iż w najbliższym czasie zmienią się godziny funkcjonowania oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pawłów. W godzinach rannych oświetlenie świecić będzie od godziny......
  • Dodatek grzewczy dla gospodarstw domowych W dniu 19 września 2022 roku opublikowana została ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła, która weszła w życie dzień po jej......
  • Patriotyczne popołudnie w kałkowsko-godowskim Sanktuarium Niedzielne popołudnie 28 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie upłynęło pod znakiem patriotyzmu za sprawą dwóch arcyciekawych wydarzeń – Pikniku Wojskowego oraz koncertu „Świętokrzyska droga......

PEDAGOG SPECJALNY ZAKRES ZADAŃ I OBOWIĄZKÓW NOWEGO SPECJALISTY

PEDAGOG SPECJALNY ZAKRES ZADAŃ I OBOWIĄZKÓW NOWEGO SPECJALISTY
31 października
09:13 2022

Jedna ze zmian wprowadzonych w przepisach oświatowych od 1 września 2022 roku dotyczy powołania nowej funkcji pedagoga specjalnego w publicznych  i niepublicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedszkolach.

Od 1 września 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowie funkcję pedagoga specjalnego powierzono Dorocie Mandziak w wymiarze 11 godzin tygodniowo.

Rola pedagoga specjalnego sprowadza się do udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej dzieciom doświadczającym różnego typu trudności, a także rodzicom oraz nauczycielom w procesie edukacyjno-wychowawczym.

Do zadań pedagoga specjalnego w naszej szkole należy:

– Współpraca  z dyrekcją,  nauczycielami, wychowawcami, rodzicami i dziećmi w celu monitorowania i wspierania dzieci mających specjalne potrzeby edukacyjne i wychowawcze.

– Pełnienie roli opiekuna dodatkowego podczas wyjazdów, lekcji na hali lub sali gimnastycznej, posiłków w grupach, do których uczęszczają dzieci o specjalnych potrzebach.

– Prowadzenie działań diagnostycznych związanych z rozpoznawaniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz  możliwości psychofizycznych dzieci w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień.

– Obserwacja rozwoju dzieci 3-, 4-, 5- i 6- letnich.

– Rozwiązywanie problemów dydaktycznych i wychowawczych dzieci.

– Analiza opinii i orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego.

– Wspólne opracowanie IPET, WOPFU.

– Współpraca z poradnią psychologiczno- pedagogiczną.

– Współpraca z poradniami specjalistycznymi, asystentami rodziny, kuratorami sądowymi, pielęgniarką szkolną i środowiskową, GOPS-em.

– Udzielanie informacji nauczycielom i rodzicom na temat metod wspierania uczniów, przygotowanie materiałów na radę szkoleniową.

W ramach zakresu działań pedagoga specjalnego i współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Starachowicach 26. 10. 2022r.  odbyło się spotkanie pani psycholog  I. Kędziory z uczniami klasy V oraz klasy VI dotyczące sytuacji – uczeń z dysfunkcją w mojej klasie- jak działać, aby wspólnie dobrze się czuć.  Uczniowie w formie warsztatowej uczyli się empatii, wchodzili w role osób niepełnosprawnych, doświadczali różnych sytuacji, które mogą zdarzyć się w kontaktach z takimi osobami.

Opracowała: Dorota Mandziak

Przetłumacz stronę

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...

Szanowny Panie Wójcie , dwa pytania związane z gospodarką wodną w naszej gminie : 1)...

Witam serdecznie. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Jadownikach już została podpisana. Zadanie w ramach...

Logowanie