Preferencyjne pożyczki na rozwój turystyki
Na zlecenie Ministra Rozwoju i Finansów Bank Gospodarstwa Krajowego (dalej: BGK) realizuje instrument pn. Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka (PPW-T). Instrument jest finansowany ze środków MRiF a jego całkowity budżet wynosi 200 min zł. W ramach instrumentu mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, posiadający siedzibę na terenie Polski Wschodnie] i prowadzący działalność w branży turystycznej oraz okołoturystycznej, mogą otrzymać Pożyczkę na Rozwój Turystyki, na warunkach korzystniejszych niż rynkowe. Maksymalna wartość jednostkowej pożyczki wynosi 500 tys. zł, udzielana jest na okres do 60 miesięcy, z możliwą karencją w spłacie do 6 miesięcy.
Szczególne preferencje (oprocentowanie oraz brak wkładu własnego) otrzymają obiekty posiadające status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (www.qreenvelo.pl) oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność nie dłużej niż 2 lata.
Wsparciem mogą zostać objęte np. inwestycje w obiekty noclegowe, rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej i uzdrowiskowej, tworzenie parków tematycznych czy produkcja i sprzedaż ekologicznej żywności, produktów regionalnych I tradycyjnych.
BGK podpisał wszystkie umowy z instytucjami finansującymi, które będą udzielać pożyczek MŚP z Polski Wschodniej:
• województwo lubelskie: Lubelska Fundacja Rozwoju;
• województwo podlaskie: konsorcjum ECDF S.A. i Mega Sonic S.A;
• województwo świętokrzyskie: konsorcjum ECDF S.A. i Mega Sonic S.A;
• województwo warmińsko ~ mazurskie: konsorcjum ECDF S.A. i Mega Sonic S.A;
• województwo podkarpackie: Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A.
Dodatkowe informacje nt. instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju i Banku Gospodarstwa Krajowego, a także ww. instytucji finansujących.
Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...