Konkurs plastyczny „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”
Wzorem ubiegłego roku Związek Gmin Gór Świętokrzyskich zorganizował II edycję Programu Edukacji Ekologicznej dla gmin Związku Gmin Gór Świętokrzyskich na 2017 rok przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach.
Konkurs odbył się pod hasłem „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich” i został przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych tj.: klasy 0-III, IV-VII oraz klasy gimnazjum.
Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej:
- w klasach 0-III- plakatu „Jak walczyć ze smogiem” na temat przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu i sposobów walki z nim oraz promowania wykorzystania odnawialnych źródeł energii,
- w klasach IV-VII- wyklejanki A3 „Smogowi mówię NIE” na temat przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu i sposobów walki z nim oraz promowania wykorzystania odnawialnych źródeł erergii,
- w klasach gimnazjum- projekt ulotki informującej społeczeństwo o niebezpieczeństwie i skutkach powstawania smogu.
Celami konkursu były:
- promocja zachowań proekologicznych w zakresie przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu,
- pobudzenie postaw aktywności i kreatywności uczniów w zakresie tematyki ekologii, a w szczególności ochrony powietrza,
- zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na problem spalania odpadów,
- promowanie odnawialnych źródeł energii.
Dnia 29.09.017r. w Samorządowym Centrum Oświaty w Pawłowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.
Do oceny prac została powołana komisja konkursowa w składzie:
1) Pani Ewa Schmalenberg
2) Pani Małgorzata Śliwczyńska
3) Pani Alicja Kosmala
4) Pani Grażyna Śmigielska
5) Pani Anna Prostak-Latała
6) Pani Ewa Kosmala
7) Pan Grzegorz Latała
Do dnia 27.09.2017 r. do godz. 15.00, do Komisji Konkursowej wpłynęły następujące ilości prac:
- W kategorii klas 0-III Szkoły Podstawowej – 51
- W kategorii klas IV-VII Szkoły Podstawowej – 44
- W kategorii klas Gimnazjum – 9
W wyniku oceny Komisja Konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:
W kategorii klas 0-III Szkoły Podstawowej
Miejsce I:
- Mateusz Maciąg- kl.III Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadownikach
Miejsce II:
- Bartłomiej Gałek-kl. I Publiczna Szkoła Podstawowa w Łomnie
Miejsce III:
- Dominik Kucmin- kl.I Publiczna Szkoła Podstawowa w Łomnie
W kategorii klas IV-VII Szkoły Podstawowej
Miejsce I:
- Izabela Wrzesień- kl. VII Publiczna Szkoła Podstawowa w Radkowicach
Miejsce II:
- Brajan Zieja- kl. IV Publiczna Szkoła Podstawowa w Chybicach
Miejsce III:
- Maciej Spadło- kl. V Publiczna Szkoła Podstawowa w Szerzawach
W kategorii klas Gimnazjum
Miejsce I:
- Małgorzata Bryła- kl. III Gimnazjum- Publiczna Szkoła Podstawowa w Chybicach
Miejsce II:
- Faustyna Sitek- kl.III Gimnazjum- Publiczna Szkoła Podstawowa w Chybicach
Miejsce III:
- Natalia Jagiełło- kl. III Gimnazjum-Publiczna Szkoła Podstawowa w Chybicach
Laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
Fotogaleria:
Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...