pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Aktualności

 Z ostatniej chwili
  • Komunikat w sprawie stanu realizacji ustawy o dodatku węglowym Na dzień 11 października 2022 roku do Wójta Gminy Pawłów wpłynęło 3 842 wnioski, z czego do 31 sierpnia 2022 r. – 2 976 wniosków....
  • Zakup preferencyjny węgla. Wstępne zapotrzebowanie W związku z trwającymi w Parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej pracami nad ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, która ma określać ramy współpracy rządu z samorządami w celu rozdysponowania......
  • Zmiana godzin funkcjonowania oświetlenia ulicznego W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej informujemy, iż w najbliższym czasie zmienią się godziny funkcjonowania oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pawłów. W godzinach rannych oświetlenie świecić będzie od godziny......
  • Dodatek grzewczy dla gospodarstw domowych W dniu 19 września 2022 roku opublikowana została ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła, która weszła w życie dzień po jej......
  • Patriotyczne popołudnie w kałkowsko-godowskim Sanktuarium Niedzielne popołudnie 28 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie upłynęło pod znakiem patriotyzmu za sprawą dwóch arcyciekawych wydarzeń – Pikniku Wojskowego oraz koncertu „Świętokrzyska droga......

Podsumowanie programu Bezpieczna+

Podsumowanie programu Bezpieczna+
21 grudnia
20:46 2017

W dniu 15.12.2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Chybicach odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego w okresie od września do grudnia rządowego programu BEZPIECZNA+.

Nasza szkoła otrzymała finansowe wsparcie na realizację wielu działań w ramach programu, którego głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią.

Cele programu obejmowały także:

  • promowanie aktywności uczniów, mających na celu zwiększenie otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem, kształtowanie w uczniach aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy,
  • podejmowanie działań mających na celu włączanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życie społeczne
  • podejmowanie działań umożliwiających nabycie umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  • podejmowanie działań antydyskryminacyjnych, w tym służących przeciwdziałaniu agresji rówieśniczej powodowanej stereotypami i uprzedzeniami
  • wdrażanie programów mediacji rówieśniczej oraz programów profilaktycznych ukierunkowanych na rozwiązywanie konfliktów z wykorzystaniem metody mediacji i negocjacji
  • podejmowanie działań mających na celu integrację z lokalnym środowiskiem

W ciągu czterech miesięcy w naszej szkole odbyło się szereg akcji oraz spotkań, które przyczyniły się do wzrostu świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa oraz promocji zdrowia.

Wśród działań realizowanych w ramach programu BEZPIECZNA+ znalazły się:

  1. Nawiązanie współpracy z instytucjami wspierającymi realizację projektu:
  • Polskie Centrum Profilaktyki
  • W dniach 20- 21 listopada 2017r. odbyły się warsztaty dla uczniów pt ,, Nieagresywne sposoby rozwiązywania konfliktów i rozwiązań trudnych sytuacji’’. Celem warsztatów było uświadomienie uczniów, czym jest konflikt i jakie są jego skutki oraz nauczenie ich radzenia sobie z trudnymi emocjami.
  • 21 listopada 2017r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli pt,, Agresja w regulaminie klasy – budowanie zasad, wyznaczanie granic i konsekwencji’’. Celem warsztatów było zapoznanie nauczycieli z rzeczywistymi przyczynami agresji ucznia oraz nauczenie ich prawidłowego postępowania wobec ucznia agresywnego i doznającego przemocy.
  • 22 listopada 2017r. odbyły się warsztaty dla rodziców uczniów pt ,, Czynniki wzmacniające agresję, ustalenie zasad, granic i konsekwencji’’. Na spotkaniu przybliżono rodzicom co chroni ich dzieci przed angażowaniem się w zachowania agresywne oraz uświadomiono im w jakim stopniu ich postawa przekłada się na zachowanie dzieci.
  • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Starachowicach

24 listopada 2017 odbyło się spotkanie: indywidualne porady dla rodziców i nauczycieli z panią Joanną Sieczką

  • Harcerska Grupa Ratownicza ze Starachowic

15 grudnia 2017r. pan Tomasz Łebek z Harcerskiej Grupy Ratowniczej ze Starachowic przeszkolił uczniów klas IV-V, VI – VII szkoły podstawowej z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  • Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach

19 września 2017r. uczniowie klasy II i III a uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Starachowicach. Dzieci odwiedziły miasteczko ruchu drogowego, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały wierszyków o bezpieczeństwie i zobaczyły jak policjant reguluje ruchem na skrzyżowaniu.

  • Komisariat Policji w Brodach Iłżeckich

24 października 2017r. pan aspirant Jarosław Śliwa odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

  • Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Starachowicach

11 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie nauczycieli z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej  Straży Pożarnej w Starachowicach. Podczas spotkania młodszy kapitan Paweł Kupisz oraz Piotr Borkowski przekazali dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu kalendarze oraz informacje o  możliwości korzystania z ciekawych materiałów edukacyjnych w postaci prezentacji multimedialnych, filmów, ulotek  konspektów ćwiczeń dla nauczycieli  i  karty pracy pomocnych w przeprowadzeniu zajęć z zakresu ochrony przeciwpożarowej, które w ramach m.in. kompani społecznej ,, CZAD i OGIEŃ OBUDŹ CZUJNOŚĆ’’ umieszczone są na stronach internetowych straży pożarnej.

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Ambrożowie

15 grudnia 2017r. pan Krzysztof Cieślik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ambrożowie przeprowadził zajęcia dla uczniów klas 0 – III z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Pan komendant straży wyjaśnili czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domach. Zwrócił uwagę dzieciom na to że czujki tlenku węgla i dymu mogą uchronić ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem i gdzie najlepiej je montować. Wyjaśnił, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie do straży pożarnej oraz przypomniał numery alarmowe .

  1. Zaproszeni Goście
  • 31 października 2017r. odbyło się spotkanie z panem Wojciechem Zabawskim, policjantem, na co dzień pracującym w Łodzi. Podczas spotkania poruszany był bardzo ważny temat dotyczący zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu i odpowiedzialności za umieszczanie niedozwolonych treści w sieci.
  • 14 grudnia 2017r. pani Monika Nowak – Matysek, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wraz z uczennicami z klasy 3 gimnazjum prowadziła zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych.
  1. Warsztaty i zajęcia

W klasach IV – V przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące agresji w szkole i sposobów jej zapobiegania. Uczniowie wysłuchali opowiadania Elżbiety Zubrzyckiej pt.,, Słup soli, czyli jak powstrzymać szkolnych dręczycieli’’.

W klasach  VI – VII przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące cyberprzemocy – Zaplątani w sieci.

W klasach II i III Gimnazjum przeprowadzono zajęcia pt. „Alkohol??? Narkotyki??? Dopalacze??? Najlepsze wyjście – nie wchodzić…”

  1. Konkursy

I – III ,,Bezpiecznie wokół nas’’

Nagrodzeni:

klasa I a: Gadowska Małgorzata, Kulik Lena, Majecka Zuzanna

klasa I b: Lipiec Nikola, Kułaga Emilia

klasa II: Bado Krzysztof, Kulczyński Filip, Wrona Oliwia, Wrona Diana

klasa III a: Pytel Wiktoria, Kosiarska Nina

klasa III b: Danielczyk Kamil

 

IV – V ,, W szkole jest bezpiecznie”

Nagrodzeni:

klasa IV a: Głowacka Maria, Słomińska Nadia, Bzymek Maja

klasa IV b: Sikorska Patrycja

klasa V: Linek Patrycja

VI – VII ,, Cyberprzemocy mówimy ,,NIE’’

Nagrodzeni:

klasa VI a: Kosiarska Maria, Wróblewska Aleksandra, Zębała Karina

klasa VI b: Lefek Bernadetta, Świetlik Marcelina

  1. Zajęcia sportowo – rekreacyjne
  • zajęcia sportowe prowadzone przez pana Dariusza Linka oraz Krzysztofa Tutkę
  • zajęcia taneczne prowadzone przez panie: Dorotę Sieniek oraz Agnieszkę Jędrzejczyk- Skiminę
  1. Wspólna zabawa andrzejkowa

W dniu 30 listopada 2017r. odbyła się zabawa andrzejkowa, w której wzięli udział wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach. W organizację zabawy włączyli się także rodzice uczniów.

Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaproszonych gości, którzy chętnie podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniami z zakresu realizowanej tematyki.

W wypełnieniu wszystkich akcji prowadzonych w tym czasie na terenie szkoły włączyli się wychowawcy, nauczyciele oraz dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej  w Chybicach. Koordynatorami BEZPIECZNA + były panie: mgr Ewa Koprowska – nauczyciel – pedagog oraz mgr Agnieszka Głuszek – nauczyciel – bibliotekarz.

Przetłumacz stronę

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...

Szanowny Panie Wójcie , dwa pytania związane z gospodarką wodną w naszej gminie : 1)...

Witam serdecznie. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Jadownikach już została podpisana. Zadanie w ramach...

Logowanie