Podsumowanie projektów edukacyjnych 2013/2014
W kwietniu w Zespole Szkół w Szerzawach nastąpiło podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy drugiej gimnazjum w tym roku szkolnym.
Klasa licząca 27 osób została podzielona na cztery grupy siedmioosobowe i zostali im przydzieleni opiekunowie, którzy koordynowali prace swoich podopiecznych. Uczniowie zmierzyli się z dość nietypowym tematem przewodnim odbiegającym od poprzednich tematów – „Kuchnią naszych dziadków”. Głównym celem tego projektu było zapoznanie z tradycjami kulinarnymi różnych regionów polski, dlatego też każda grupa zajęła się odrębną kuchnią regionalną.
Grupa pierwsza zajęła się tematem”Kuchnia Wschodu” – opiekun mgr Joanna Migała
Skład grupy:
1.Śmigielska Patrycja
2.Bies Izabela
3.Jarosz Sylwia
4.Perchel Judyta
5.Grunt Marcin
6.Dudzic Dawid
7.Wiecha Maciej
Druga grupa podjęła temat:”Kuchnia Małopolski” – opiekun mgr Anna Piwko
1.Sieniek Aleksandra
2.Linek Aleksandra
3.Cholewińska Patrycja
4.Dudek Kornelia
5.Jankowicz Dominik
6.Jaros Daniel
7.Strąk Daniel
Trzecia grupa zmagała się z „Kuchnią Świętokrzyską” – opiekun mgr Dorota Matysek
1.Graba Dominika
2.Górska Julia
3.Zięba Katarzyna
4.Sokół Krystian
5.Wrona Krystian
6.Grudziecki Wojciech
Czwarta grupa pracowała nad „Kuchnią Góralską” – opiekun mgr Edyta Maj
1.Bielecka Anna
2.Bednarska Magdalena
3.Sikora Aleksandra
4.Miśkiewicz Milena
5.Miśkiewicz Filip
6.Góźdź Patryk
7.Głuszek Paweł
Rozwiązaniem do osiągnięcia powziętego celu było zatem stawianie przed uczestnikami warsztatów poszczególnych wyzwań. Ich zadaniem było między innymi: praca w grupach, analiza koncepcji, tworzenie planu swojej prezentacji oraz nauka podejmowania trafnych i świadomych decyzji. Takie działania miały prowadzić przede wszystkim do kształtowania dobrego charakteru u młodego człowieka, które w konsekwencji miały stworzyć go wolnym od pokus i zła współczesnej rzeczywistości.Do realizacji przedsięwzięcia dobrano odpowiednie metody, które miały być jak najbardziej przystępne dla uczestników projektu. Użyto w tym celu: dyskusji, pracy własnej, plastyki, historii oraz muzyki. Należy również zaznaczyć, iż projekt został tak skonstruowany, aby wiadomości teoretyczne nabyte podczas niego można było w konsekwencji odzwierciedlić w praktyce.Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem wywiązywali się z przydzielonych im przez opiekunów zadań, czego dowodem były efekty tej pracy: książka kucharska oraz prezentacja i degustacja potraw.
Nad całością przebiegu projektu czuwała pani mgr Edyta Maj– główny koordynator projektu.
Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...