Przedstawienie „Cinderella”, czyli „Kopciuszek” w wersji anglojęzycznej.

Dnia 10.03.2014 w Szkole Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie obchodzony był Dzień Kobiet. W związku z tym szczególnym dniem, odbyła się premierowa inscenizacja przedstawienia „Cinderella” (Kopciuszek) w wersji anglojęzycznej. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy IV oraz jedna uczennica z klasy III. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz entuzjazmem w trakcie licznych prób oraz przygotowań do występu. Spektakl odgrywany był w miłej i nastrojowej atmosferze przy blasku świec. Za przygotowanie scenariusza w wersji angielskiej, naukę uczniów, charakteryzację twarzy, rekwizyty, ubiory oraz kolorową scenografię odpowiedzialny był nauczyciel języka angielskiego pani Joanna Zawada.
Ku wielkiemu zadowoleniu wszyscy uczniowie świetnie się odnaleźli w świecie teatru. Na szczególne wyróżnienie zasługują damskie kreacje. W rolę wyrachowanej i zachłannej macochy wcieliła się uczennica Sylwia Sepiół. Jej zazdrosne i rozpieszczone córki zagrały Joanna Gałuszkiewicz oraz Bernadetta Nowak. Siostry Kopciuszka uświetniły występ rozśmieszając publiczność swoimi komicznymi gestami, mimiką twarzy oraz specyficznym zachowaniem. Uczennica klasy III Gabriela Góźdź zagrała natomiast rolę skromnego i cichego Kopciuszka zmuszanego przez okrutne siostry do ciężkiej i mozolnej pracy. Krzysztof Orczyk zagrał rolę dobrodusznego i kochającego ojca a Kuba Miernikiewicz rolę księcia, który bezgranicznie zakochał się w kopciuszku. Narratorów zagrali Krystian Radziusz, Karol Lefek, oraz Krystian Styczyński. Mikołaj Pocheć wcielił się w rolę posłańca królewskiego.
Młodzi artyści wykazali się zdolnościami aktorskimi które wprawiły szkolną publiczność w dobry nastrój. Występ dzieci przyjęty został z dużym zainteresowaniem i gromkimi brawami, a sami wykonawcy sztuki zyskali poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Na koniec pani dyrektor Dorota Grudnicka-Glina złożyła życzenia wszystkim paniom i podziękowała uczestnikom spektaklu oraz pani Joannie Zawada za trud włożony w przygotowanie przedstawienia.
Ta przygoda z teatrem, chociaż na poziomie amatorskim, była dla uczniów bardzo pouczająca i na pewno poszerzyła ich horyzonty. Co więcej, wszyscy uczestnicy spektaklu zarówno widzowie, jak i aktorzy mogli przekonać się, że obcowanie z językiem angielskim w takiej formie jest kolosalnie ważne i może być ciekawe oraz inspirujące.
Opracowała: Joanna Zawada
Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...