pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Pytanie do Wójta

Pytanie do Wójta to miejsce na naszej stronie internetowej, w którym każdy mieszkaniec może zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź od Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa.

Pytania można zadawać za pomocą systemu komentarzy. 

 

ZASADY!

  • Na pytania staramy się udzielać odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.
  • Maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź to 14 dni.
  • Pytania są moderowane – treści wulgarne, nieodpowiednie itp. nie będą publikowane.
  • Zadane pytanie jak i odpowiedź będą upublicznione dlatego jeżeli nadawca nie życzy sobie odpowiedzi w formie publicznej (na niniejszej podstronie) prosimy o skorzystania z innej formy kontaktu np. e-mail.

Zapraszamy do zadawania pytań!

 

699 komentarzy

  1. MarcinB
    MarcinB 02 lipca, 08:23

    Witam serdecznie,
    Chciałbym zapytać o budowę kanalizacji która ma być robiona w Warszówku i Jaworze. Kiedy kanalizacja dotrze na Warszówek (bardziej chodzi o strnę Wagonów) Z tego co się orientuję nie na całych wagonach ma być robiona. Pytanie brzmi więc KIEDY ??

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 17 lipca, 13:01

      Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jawór Stary rozpoczęła się wiosną bieżącego roku. W dniu 17 czerwca została podpisana umowa na realizację inwestycji w firmą Sanitex z Tryńczy. Jeżeli chodzi o kanalizację w Jaworze Starym i Warszówku to gmina posiada opracowane kompletne opracowania projektowe dotyczące tych inwestycji. W latach 2013-2014 przygotowano decyzje środowiskowe, decyzje w sprawie lokalizacji inwestycji, dokumentacje techniczną i uzyskano pozwolenie na budowę. Inwestycja ma być realizowana przy udziale środków unijnych. Obecnie czekamy na ogłoszenie naborów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jeżeli nabory zostaną ogłoszone i uda się uzyskać dofinansowanie to inwestycja ruszy. Prawdopodobnie pierwsze nabory z tego programu będą ogłaszane dopiero w 2016r.
      Problemem w naszej gminie są tzw. wskaźniki koncentracji. Polega to na tym, że inwestycja, która ma otrzymać dofinansowanie musi zapewnić co najmniej 90 dostawców ścieków (zamieszkałych osób) na 1 km sieci kanalizacyjnej. Według funduszy unijnych, taki wskaźnik zagęszczenia ludności na 1 km sieci sprawi, że budowa tej sieci będzie uzasadniona ekonomicznie. Wskaźniki te zostały wprowadzone od niedawna i nie obowiązywały prze realizacji wcześniejszych inwestycji. Niestety na terenie gminy Pawłów ani miejscowość Warszówek ani inne miejscowości nie osiągają tych wskaźników. Zabudowa nie jest zwarta i są duże odległości pomiędzy poszczególnymi zabudowaniami. Jest to ogromna przeszkoda która, może spowodować, że nie dostaniemy dofinansowani do budowy kanalizacji. Gdyby te wskaźniki były przestrzegane rygorystycznie to pozostanie nam budowa kanalizacji z własnych środków gminy, co spowoduje że inwestycje kanalizacyjne będą musiały być rozłożone w czasie. Jakie będą ostatecznie zasady naboru jeszcze nie wiadomo. Zasady te powinny być opublikowane w najbliższym czasie.

      Odpowiedz na ten komentarz
      • MarcinB
        MarcinB 24 lipca, 11:04

        Witam,
        Plany są ale nie dotyczą całości Warszówek – Wagony. Nie jest umieszczona kanalizacja na całej długości. Proszę o informacje kiedy takowe plany się pojawią

        Odpowiedz na ten komentarz
        • Marek Wojtas
          Marek Wojtas 06 sierpnia, 08:35

          Projekty techniczne kanalizacji sanitarnej są opracowane dla przysiółka Warszówek -Wagony aż do numeru działki 161. Na tym numerze działki kończy się w miarę zwarta zabudowa. Posesje znajdujące się dalej niż działka nr 161 znajdują się poza tzw. „obszarem aglomeracji”. Obszar aglomeracji to obszar zlewni oczyszczalni ścieków. Warszówek przewidziany jest do podłączenia do oczyszczalni Pawłów. Przy wyznaczaniu obszarów aglomeracji gmina musiała przestrzegać współczynnika koncentracji o którym pisałem powyżej. W obszarach aglomeracji mogą się znajdować tylko te wsie i przysiółki, w których na jeden kilometr sieci kanalizacyjnej przypada powyżej 90 osób. Jeżeli dana część wsi znajduje się poza terenem aglomeracji to tam projekt nie był opracowywany. Takie są obecnie wymagania zewnętrzne przy pozyskiwaniu środków unijnych. Z tego względu musieliśmy wyłączyć z opracowań projektowych przysiółki niektórych miejscowości np. całe Jadowniki Dolne, cześć Rzepina Kolonii w tym odcinek przy pizzerii Cezar, część Jawora Nowego. Obecnie gmina nie planuje wykonania projektów technicznych dla sieci kanalizacji, które znajdują się poza granicą aglomeracji. W pierwszej kolejności będą realizowane opracowane projekty w ramach aglomeracji. Do obszarów poza granicami aglomeracji wrócimy po realizacji inwestycji dla których już są opracowane projekty techniczne.

          Odpowiedz na ten komentarz
  2. Katarzyna
    Katarzyna 21 czerwca, 13:20

    Mam pytanie, dotyczące tablic z numeracją domów, które pojawiły się ostatnio na terenie miejscowości Pawłów. Moje obiekcje dotyczą tzw. Starodroża. Tablica wyraźnie wskazuje, że wszystkie nr-y od 152 do 169 znajdują się właśnie w Starodrożu. A co z domami, które umiejscowione są przy drodze głównej? Stanowią one ok. połowę wszystkich domów, wymienionych na tablicy. Dziś w nocy, karetka pogotowia, wezwana do chorego, krażyła po Starodrożu, szukając domu, który znajduje się przy drodze głównej (bez dojazdu do Starodroża), kierując się numeracją na tabliczce.
    Liczę na jak najszybsze rozwiązanie tej kwestii.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 26 czerwca, 13:43

      Szanowna Pani serdecznie dziękuję za zgłoszenie. Zleciłem weryfikację zapisów wskazanej przez Pani tabliczki. Okazało się, iż faktycznie zawiera ona nieprecyzyjne dane. Jej poprawa została już zlecona. Nowa tabliczka otrzyma brzmienie „Pawłów nr posesji 153A – 165A (z wyłączeniem nr 158A, 161, 162A)”. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
  3. pawłowianka
    pawłowianka 17 czerwca, 07:19

    Witam,
    Panie wójcie co z odrolnieniem działek na terenie Godowa? W czerwcu miało się wszystko rozstrzygnąć. Czy jest w ogóle jakaś szansa na to? Czekam na tą sprawę już dość długo. Proszę o konkretną odpowiedz.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 23 czerwca, 11:47

      Zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego w Godowie są w toku. Pierwotnie zmiana w planie miała być gotowa do uchwalenia jeszcze w styczniu 2015r. Jednak z powodu dodatkowych wniosków mieszkańców Godowa termin opracowania został przedłużony do lipca 2015r. Nie wiem jednak czy uda się dotrzymać tego terminu ponieważ mamy bardzo poważne problemy z uzgodnieniem projektu z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Kielcach. Problemy te spowodowane są tym, że w międzyczasie jeden z właścicieli gruntów złożył wniosek o przeznaczenie części swoich działek pod wydobycie kruszywa. Sprawa była poruszana na kliku zebraniach wiejskich w Godowie. Naprawdę staramy się jak możemy, ale bez uzgodnień z RDOŚ projekt nie może być przedstawiony do uchwalenia. Z wioskami o uzgodnienie w RDOŚ występowaliśmy już trzykrotnie, ale instytucja ta ma cały czas jakieś uwagi do naszych opracowań. Naszym zdaniem uwagi RDOŚ są bezzasadne, ale nic na to nie możemy poradzić. O tym czy RDOŚ uwzględni nasze ostatnie wyjaśnienia będę miał informację do końca czerwca. Przy braku uzgodnień z RDOŚ nie jestem w stanie podać konkretnej daty uchwalenia planu. Proszę o kontakt z urzędem gminy pod koniec czerwca to może będę miał więcej informacji.

      Zwracam także uwagę, że sam plan jest stosunkowo nowy, bo uchwalono go w 2006r. Gdyby na etapie uchwalania planu w 2006r. mieszkańcy składali przemyślane wnioski co do przeznaczenia swoich nieruchomości, to żadne zmiany już po kilku latach obowiązywania plany by nie były potrzebne. Zdarzają się wnioski o zmianę planu już kilka miesięcy po jego uchwaleniu. Mieszkańcy tłumaczą się tym, że nie wiedzieli o opracowaniu planu, ale chyba nie jest to prawda bo informacja o zmianach w planie jest szeroko publikowana.

      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  4. Mieszkaniec
    Mieszkaniec 29 maja, 16:56

    Czy w gminie planowane jakieś inwestycje związane z OŹE, kształcę się w takim kierunku i interesuje mnie czy znajdę prace w moim regionie.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 23 czerwca, 11:48

      Na naszym terenie powstaje duża inwestycja w zakresie odnawialnych źródeł energii t.j. farma wiatrowa. Farma powstaje w miejscowości Szerzawy. Będzie się ona składać z pięciu wiatraków o mocy 2 MGW oraz infrastruktury towarzyszącej (linie energetyczne, główny punkt zasilania w Rzepinie, drogi dojazdowe itp.). Inwestorem jest spółka hiszpańska Gestamp Wind. Dane spółki można znaleźć w internecie. W sprawie pracy należy się kontaktować bezpośrednio ze spółką.

      Inne inwestycje w zakresie OZE na razie nie są planowane.

      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  5. Wojtek
    Wojtek 28 maja, 08:43

    Witam,
    W jaki sposób gmina wywiązuje się z obowiązku dbania o przydrożne rowy tj. koszenie, oczyszczanie?
    Gdyby nie mieszkańcy byłoby bardzo kiepsko, niestety.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 30 maja, 08:55

      Utrzymanie pasa drogowego drogi należy do właściwego administratora drogi. Na terenie naszej gminy znajdują się drogi trzech kategorii:
      – drogi wojewódzkie – Starachowice-Nowa Słupia, Starachowice-Bodzentyn
      – drogi powiatowe, tych jest bardzo dużo np. droga Chybice-Szerzawy, Pawłow Kałków.
      – drogi gminne – drogi o najmniejszym natężeniu ruchu.

      Każdy z administratorów jest zobowiązany do utrzymania swojego odcinka drogi. W gestii gminy znajduję się tylko utrzymanie i konserwacja dróg gminnych w tym koszenie rowów i poboczy. Utrzymanie innych odcinków należy albo do Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach albo Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach.
      Gmina Pawłów zakupiła specjalistyczny zestaw drogowy składający się z kosiarki montowanej na wysięgniku i ciągnika. Jest to bardzo nowoczesny sprzęt i wystarcza na koszenie traw w rowach przy drogach gminnych. Jeżeli jest jakaś nagląca potrzeba to kosimy również rowy przy drogach powiatowych. Staramy się jednak tego unikać bo powiat nie zwraca za to nam żadnych środków.
      Jeżeli rów przy jakiejś drodze jest źle utrzymany to musimy w pierwszej kolejności ustalić kto jest administratorem danej drogi.
      A to, że ludzie czasami wykoszą rów przed własną posesją nie jest niczym złym. Ja sam ma dom przy drodze powiatowej i co tydzień wykaszam rów. Myślę, że my też powinniśmy sami dbać o estetykę naszych posesji w tym o wykoszenie rowu przy domu.

      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
      • wojtek
        wojtek 03 czerwca, 07:37

        Dziękuję za odpowiedz,jestem jak najbardziej za tym aby dbać o estetykę nie tylko posesji. Problem pojawia się kiedy rowy przydrożne są bardzo głębokie a osobie starszej, tudzież kobiecie jest bardzo ciężko taka prace wykonać, (Pan jako młody silny mężczyzna, co tydzień może cos takiego robić:))a tez chcieliby aby estetycznie wyglądały ich posesje.

        Odpowiedz na ten komentarz
  6. mieszkaniec Świetomarzy
    mieszkaniec Świetomarzy 12 maja, 17:39

    Panie Wójcie, mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa przy szkole w SZERZAWACH, głównie w okolicach przejść dla pieszych. Ograniczenie jest do 40 km/godz, chyba rowerzyści nie przekraczają tej prędkości :), niejednokrotnie byłem świadkiem niebezpiecznych sytuacji na pasach, gwałtowne hamowanie, omijanie samochodów ustępujących pierwszeństwa pieszym ! ucieczka przed pedzacymi samochodami do rowu itp. Czy jest możliwość ustawienia fotoradaru w tym miejscu ?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 29 maja, 13:36

      Przy szkołach, których uczniowie są najbardziej narażeni na wypadek drogowy są postawione znaki ograniczające prędkość do 40 km/h. Tak jest przy zespołach szkół w Pawłowie, Szerzawach i Rzepinie. Teoretycznie problemy z nadmierną prędkością nie powinny tam występować. W praktyce jest różnie. W Pawłowie wielokrotnie sam widziałem samochody w tym ciężarówki, które na pewno jechały szybciej niż 60-70 km. Na pewno fotoradar byłby rozwiązaniem problemu. Myślę jednak że najbardziej celowe byłoby połączenie sygnalizacji świetlnej z fotoradarem. Takie rozwiązania funkcjonują w innych województwach. Polega to na tym że jeżeli kierowca jedzie z większa szybkością niż dozwolona to na sygnalizatorze włącz mu się czerwone światło, a zielone światło dopiero jeżeli zwolni do odpowiedniej prędkości. W województwie świętokrzyskim nie widziałem takich instalacji. W najbliższym czasie podejmiemy rozmowy ze świętokrzyskim zarządem dróg w celu montażu jakichś urządzeń ograniczających prędkość kierowców. Musimy jednak pamiętać że administratorem tych dróg jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich i to od nich zależeć będzie jakie rozwiązanie zostanie wybrane.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  7. Hubert
    Hubert 06 maja, 21:03

    Witam. Szanowny Panie Wójcie, czy istnieje możliwość zrobienia corocznych Dni Otwartych Urzędu Gminy w Pawłowie? Chodzi o to, czy byłaby możliwość podejrzenia jak wygląda praca urzędnika, wójta itp. Żeby można było zapoznać się z pracą urzędu od środka. Myślę, że to dałoby mieszkańcom możliwość tzw. „przełamania lodów” a młodym ludziom uzmysłowiło jak wygląda praca współczesnego urzędnika. No bo przecież chyba już nikt nie wierzy w to że pijecie tam kawę i nic nie robicie „żart”:) Pozdrawiam

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 12 maja, 07:10

      Pomysł organizacji „Dnia Otwartych Drzwi” jest fajny, ale obawiam się, że nikt by z takiego dnia nie skorzystał. Aktualnie organizujemy wizyty w Urzędzie dla uczniów w ramach lekcji WOS. Dorośli nie bardzo lubią chodzić do Urzędu, chyba że mają coś do załatwienia. Ale pomysł jest niezły i wart rozważenia. Bardzo bym chciał by mieszkańcy gminy mogli się wypowiadać co do organizacji pracy Urzędu, może będą mieli jakieś dobre pomysły. W najbliższych dniach zostanie wystawiona urna w korytarzu urzędu do której będzie można składać wnioski czy propozycje zmian w organizacji pracy.
      Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz na ten komentarz
  8. Sport To Zdrowie
    Sport To Zdrowie 03 maja, 09:27

    Dlaczego w naszej Gminie jest taki mały nacisk na Sport ?? Spójrzmy na Gmine Brody ich piłkarska drużyna gra w Czwartej lidze a drużyna rezerw w B klasie a gmina Brody nie jest większa od gminy Pawłów dlatego sadze ze mamy szanse byc w tym samym miejscu co brody przeciez jest wiele Firm w naszej Gminie ktory moglyby wspierac klub Arka Pawłów a dzięki temu mieli by reklamy na koszulkach czy banerach na meczach.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 12 maja, 07:10

      Gmina co roku przeznacza ok 80 tyś zł na organizację sportu. Większą część tych pieniędzy otrzymuje Arka Pawłów. W tym roku jest to ok. 47 tyś zł. Nie jest to jakaś zawrotna kwota, ale pozwala na utrzymanie klubu i organizację rozgrywek kilku grup wiekowych. Teraz Arka gra w klasie B, ale kilka lat temu grała z sukcesami w klasie A. Pamiętajmy jednak, że co prawda wynik sportowy jest ważny, ale nie najważniejszy. Moim zdaniem najważniejsze jest to, że młodzi ludzie uprawiają sport, wykazują aktywność fizyczną, trenują, odchodzą od komputerów.
      Gmina nie jest organizacją komercyjną i nie może patrzeć wyłącznie na wynik sportowy. Gdyby nam zależało wyłącznie na wyniku to czy drużynę np. dziecięcą bez większych sukcesów należałoby likwidować, a pieniądze przeznaczyć na drużyny które osiągają lepsze wyniki? Uważam, że nie.
      Fajnie byłoby mieć drużynę czwarto czy nawet trzecioligową, ale jeżeli w Arce będzie trenować kilka grup wiekowych i kilkadziesiąt osób, to samo to jest już sukcesem bez względu na miejsce drużyny w tabeli.
      Co do ewentualnych sponsorów drużyny to kilka lat temu próbowaliśmy ich pozyskać, bodajże w 2009r., ale wtedy żadna z firm nie chciała się zaangażować finansowo. Może przez kryzys. W każdym razie pomysł ze sponsorami jest dobry i w tym roku spróbujemy jeszcze raz.
      Pozdrawiam serdecznie

      Odpowiedz na ten komentarz
  9. Młodzież
    Młodzież 01 maja, 23:54

    Czy w naszej gminie istnieje możliwość stworzenia klubu piłki siatkowej ?
    Sądzę, że skompletowana drużyna powinna odnosić sukcesy. Patrząc chociażby na sukcesy gimnazjalistów z Chybic, absolwenci też mają ochotę gdzieś pograć, niestety mają małe możliwości. Pozdrawiam.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 12 maja, 07:10

      Myślę, że pomysł utworzenia klubu piłki siatkowej jest bardzo dobry, Szczególnie teraz gdy Polacy są aktualnymi mistrzami świata. Problemem naszej gminy jest brak hali sportowej z prawdziwego zdarzenia gdzie mogłyby się odbywać mecze i treningi. Obecnie największymi salami są szkolne sale gimnastyczne w Rzepinie i Chybicach. Są one trochę za małe na potrzeby klubu, chociaż boisko do piłki siatkowej się mieści. Problem zniknie po wybudowaniu hali sportowej w Pawłowie, która ma mieć trzy boiska treningowe do piłki siatkowej przedzielane kotarami.
      Gmina Pawłow tak jak każda inna gmina może finansować sport poprzez ogłoszenie konkursu dla stowarzyszeń sportowych. W tym roku konkursy już są rozstrzygnięte. Myślę że w przyszłym roku trzeba będzie przeznaczyć wyłącznie na na cele piłki siatkowej odrębną pulę środków i zorganizować drużynę. Jeżeli klub będzie się cieszył zainteresowaniem to będzie można pomyśleć o zgłoszeniu klubu do rozgrywek PZPS, oczywiście zaczynając od najniższej ligi. Chcę zaznaczyć że dla władz gminy najważniejsze będzie jeżeli ludzie będą chcieli trenować, będą znajdować w tym radość, a nie sam wynik sportowy.
      Ale na takie rozwiązanie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku ponieważ konkursy na 2015r. są już rozstrzygnięte.
      Pozdrawiam serdecznie

      Odpowiedz na ten komentarz
  10. sikora
    sikora 28 kwietnia, 06:32

    co dalej z oplatami za odbior koszy przez firme ,ECOM,kto sie tym zajmie

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 28 kwietnia, 18:59

      Dzień dobry!
      Od 1 lipca 2013r. zmieniły się zasady wywozu śmieci na terenie całego kraju. Do tej daty mieszkańcy mieli zawarte indywidualne umowy z firmami wywożącymi śmieci, po tej dacie wywóz śmieci odbywał się w oparciu o ogłoszony przez gminę przetarg. Przetarg na okres 01.07.2013- 31.12.2014. został wygrany przez firmę EKOM. Firma EKOM domaga się zapłaty za użytkowanie pojemników za okres od 1 lipca 2013r. do 31 grudnia 2014r. Zdaniem gminy Pawłów żądania firmy EKOM są bezpodstawne.
      Zgodnie z warunkami przetargu każda firma która wygrałaby przetarg czy to byłaby firma EKOM czy inna, miała obowiązek dostarczyć mieszkańcom pojemniki na śmieci i zawrzeć z nimi stosowne umowy. Mogły być to umowy dzierżawy, najmu, użyczenia odpłatne lub nieodpłatne. Obowiązek zawierania tych umów był wpisany do warunków przetargowych. Firma EKOM pomimo ciążącego na niej obowiązku nie zawarła z mieszkańcami żadnych umów dotyczących odpłatnego używania pojemnika na śmieci. Nie mogą więc tych swoich zaniedbań zrzucać na mieszkańców. Obecnie nie ma formalnych podstaw by żądać zapłaty za użytkowanie pojemnika.
      Zwracam także uwagę na stawki jakich żąda firma EKOM. W Ambrożowie żądali ponad 40 zł. następnie w Pawłowie i innych miejscowościach 27 zł. Teraz żądają 54 zł. Skąd się biorą te kwoty i jak firma EKOM je rozlicza – nie wiadomo.
      Problem się zaczął gdy firma EKOM przegrała kolejny przetarg na wywóz śmieci od 01.01 2015r. Przetarg wygrała firma Tonsmeier. Jakość świadczonych usług przez firmę Tonsmeier jest znacznie wyższa niż przez EKOM. Ekom chyba nie mógł się pogodzić z porażką i stąd obecne problemy.
      Niezwłocznie po rozpoczęciu zbiórki pieniędzy przez EKOM gmina Pawłów zleciła wykonanie opinii prawnej na temat zasadności roszczeń. Opinię wykonywała warszawska kancelaria adwokacka. Z opinii tej wynika że roszczenia EKOMU są bezpodstawne. Cały tekst opinii publikowany jest na stronach internetowych Urzędu i moim facebooku.
      Obecnie firma EKOM rozsyła do mieszkańców rożne informacje, strasząc nas kosztami i odsetkami w wysokości 5 zł dziennie. Stara się także wymusić na mieszkańcach podpisywanie wstecznych aneksów do umów. To kompletny absurd. Działanie takie powinny być traktowane jako próba oszustwa lub wymuszenia i sprawą chyba powinna się zająć prokuratura.
      Przestrzegam wszystkich mieszkańców przed podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów z firmy EKOM, wezwań lub aneksów. Należy odebrać jedynie pokwitowanie za odbiór pojemnika
      Gmina nasza opublikowała informację dla mieszkańców we wszelki możliwy sposób. Były publikacje w gazetach, na tablicach sołtysów, kartkach puszczanych przez wsie, internecie i w rozmowach z mieszkańcami. Zdaję sobie jednak sprawę, że cześć mieszkańców, szczególnie osób starszych przestraszy się gróźb EKOMU i zapłaci za pojemniki. Nawet moi teściowe zapłacili 27 zł. Ja jednak w oparciu o wszelkie dostępne dokumenty uważam, że roszczenia firmy EKOM są bezpodstawne.
      Zwracam uwagę, że obecnie gmina Pawłów zakupiła dla wszystkich mieszkańców pojemniki na śmieci. Pojemniki te mieszkańcy otrzymali bezpłatnie.

      Pozdrawiam serdecznie

      Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Przetłumacz stronę

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

październik 2024
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...

Szanowny Panie Wójcie , dwa pytania związane z gospodarką wodną w naszej gminie : 1)...

Witam serdecznie. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Jadownikach już została podpisana. Zadanie w ramach...

Logowanie