pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Pytanie do Wójta

Pytanie do Wójta to miejsce na naszej stronie internetowej, w którym każdy mieszkaniec może zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź od Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa.

Pytania można zadawać za pomocą systemu komentarzy. 

 

ZASADY!

  • Na pytania staramy się udzielać odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.
  • Maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź to 14 dni.
  • Pytania są moderowane – treści wulgarne, nieodpowiednie itp. nie będą publikowane.
  • Zadane pytanie jak i odpowiedź będą upublicznione dlatego jeżeli nadawca nie życzy sobie odpowiedzi w formie publicznej (na niniejszej podstronie) prosimy o skorzystania z innej formy kontaktu np. e-mail.

Zapraszamy do zadawania pytań!

 

699 komentarzy

  1. Kowalska
    Kowalska 03 lipca, 10:44

    Panie Wójcie, mam pytanie dotyczące odpadów w gminie. Otóż wywożenie śmieci raz w miesiącu w takie upały to chory system, który zmusza ludzi do palenia śmieci. Ja tego nie robię, tylko gniję w smrodzie. Ponadto wprowadziliście różne dni na różne odpady, to demotywuje do jakiegokolwiek segregowania, bo moim zajęciem nie jest wystawianie śmieci i czekanie na śmieciarkę, tylko jak większość ludzi pracuję. Nakazujecie wystawiać śmieci do 7:00 rano, kiedy wracam z pracy po 17:00 śmieci nadal są. Śmierdzące, czasem rozrzucone przez wiatr, lub dzieciaki. Worki, które niby dostajemy w zamian są rozrzucone gdzie popadnie i zawsze jest ich mniej niż wystawionych, co jest kolejną rzeczą zniechęcającą do segregacji. Czy jeśli mam za dużo śmieci, śmierdzą, bo jest upał, zapomnę o wywozie, nie ma mnie w domu itp, itd mam podrzucać śmieci pod gminę??? To jest chory system. Porównujecie się do zachodu, ale wymagacie tego zachodu tylko od nas. W Niemczech do segregacji śmieci każdy dostaje 3 pojemniki (słowni TRZY) i nikt nie wącha śmieci przez miesiąc, bo śmieciarki jeżdżą raz w tygodniu. Miał Pan kiedyś brudne pieluchy w lato??? Nie będę ryzykować zalęgnięcia się szczurów przy małym dziecku. Gmina Wąchock chce wywozić śmieci w lato dwa razy w miesiącu. Nie myślał Pan o tym?? Acha, proszę wiedzieć, że ja i moi sąsiedzi zrezygnujemy w najbliższym czasie z segregacji, tylko dlatego, że gmina robi wszystko, żeby mieszkańców do tego zniechęcić. Czy zamierza Pan wprowadzić jakiekolwiek zmiany czy dalej będziecie zniechęcać ludzi do segregacji a zmuszać do palenia, wyrzucania śmieci w lasach itp??? Wstyd! 21.wiek a nasz las rzepiński zamienia się w wysypisko! To okropne, choć z drugiej strony coraz mniej mnie to dziwi!

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 22 lipca, 06:45

      Witam
      W swoim zapytaniu poruszyła Pani kilka kwestii.
      Przede wszystkim częstotliwość wywozu odpadów. Od lat w naszej gminie odpady odbierane są raz w miesiącu. W poprzednich latach próbowaliśmy wdrożyć w okresie letnim odbiór odpadów dwa razy w miesiącu, ale według mieszkańców nie było takiej potrzeby. Nie jest także prawdą, że Wąchock wywoził odpady dwa razy w miesiącu. Takie rozwiązanie ma być dopiero wdrożone w przyszłym roku, obecnie z gminy Wąchock odpady są wywożone raz w miesiącu. Na ile częstotliwość wywozu odpadów przełoży się na wyższą cenę to wynikać będzie z postępowania przetargowego. Na najbliższym spotkaniu z sołtysami przedstawię Pani wniosek o zwiększenie częstotliwości wywozu odpadów. Jeżeli sołtysi uznają, że kosze powinny być opróżniane częściej niż raz w miesiącu to przedstawię stosowny projekt uchwały na radzie gminy.
      Przypominam także, że gmina wyposażyła wszystkie nieruchomości w stosunkowo duże pojemniki (240 litrów). Każdy z mieszkańców otrzymał taki pojemnik za darmo. Pojemniki te są na tyle duże, że nie ma możliwości by śmieci komunalne się w nich nie zmieściły. Pokrywy pojemników są też stosunkowo szczelne. Nigdy nie mieliśmy żadnych sygnałów, że przy zamkniętym pojemniku wydobywają się z niego jakieś niepożądane zapachy. Sam doskonale pamiętam, że kilka lat temu gdy mój syn był mały i używaliśmy pampersów, zużyte pieluchy były wrzucane do pojemnika i przy zamkniętej klapie nie było żadnego przykrego zapachu. Być może Pani pojemnik jest wadliwy. Jeżeli tak to proszę o kontakt z Urzędem Gminy i wymienimy Pani pojemnik na inny.
      Uważam jednak, że przy właściwej segregacji odpadów nie ma możliwości przepełnienia pojemnika. Większość odpadów – plastiki, tektury, gazety, złom podlega segregacji i gdyby Pani tą segregację prowadziła właściwie, to pojemnik na pewno Pani wystarczy. Mogę to powiedzieć z własnej praktyki bo segregując śmieci nigdy nie wystawiam więcej niż jedną trzecią pojemnika. Jeżeli ma Pani jakieś problemy ze zrozumieniem zasad segregacji to proszę o kontakt. Pracownik Urzędu bezpłatnie przyjedzie do Pani i na miejscu przeszkoli z zasad segregacji. Nikt Pani nie każe czekać na śmieciarkę, nikt tak zresztą tego nie robi. Worki na wymianę pracownicy firmy starają się w jakiś sposób mocować- okręcać na płocie, przygnieść kamieniem. Zwrócimy uwagę pracownikom firmy wywozowej by mocowali puste worki w taki sposób aby wiatr ich nie zabierał. Śmieci należy wystawić o 7.00 i wszyscy to robimy. Pani obecność przy workach na śmieci lub koszu nie jest konieczna. Pisze Pani, że zdarza się, że dzieci rozrzucą Pani śmieci. Urząd nic na to nie będzie mógł poradzić. Proszę zwrócić uwagę dzieciom by nie bawiły się śmieciami. Podobnie nie jesteśmy w stanie nić poradzić, jeżeli zapomnie Pani o wywozie. Gmina kierowała do wszystkich mieszkańców ulotki, publikujemy informacje w internecie i w prasie. Na dziś nic więcej nie możemy zrobić. Każdy o terminie wywozu musi po prostu pamiętać. Pod koniec tego roku planujemy wdrożenie systemu SMS, którym będziemy wysyłać przypomnienia o terminach wywozu odpadów. Natomiast faktycznie w ostatnich dwóch-trzech miesiącach kierowcy wydają zbyt małą liczbę worków na wymianę. Sprawa została już zgłoszona do firmy wywozowej.
      Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Pawłów obowiązuje od 1 lipca 2013 roku. Zgodnie z nim mieszkańcy składając deklarację w urzędzie gminy sami decydują o tym, czy będą segregować odpady, czy też nie. Jeśli właściciel nieruchomości nie zdecyduje się na segregację wówczas świadomie ponosi wyższą opłatę za odpady. Zasady i częstotliwość odbioru odpadów komunalnych została określona w stosownych uchwałach Rady Gminy w Pawłowie. Zgodnie z nimi przedsiębiorca odbierający odpady od mieszkańców jest obowiązany odebrać ich każdą ilość, pod warunkiem, że odpady te są należycie zebrane. Niezrozumiałe jest więc twierdzenie, że mieszkańcy są ograniczeni tylko do jednego pojemnika, a pozostałe odpady muszą spalać. Proszę wziąć pod uwagę, że zwiększenie częstotliwości odbioru spowoduje podniesienie ceny za wywóz. To z kolei spowoduje, że zwiększy się liczba osób nie uiszczających opłaty za odbiór odpadów.
      Jeżeli chce pani odstąpić od segregacji odpadów to oczywiście istnieje taka możliwość. W takich przypadkach przy wywozie odpadów niesegregowanych opłata jest powiększana o 100%. Proszę by zachowała się Pani uczciwie i złożyła do Urzędu Gminy stosowną deklarację o braku segregacji. Wtedy będzie Pani mogła wystawiać do odbioru wszystkie śmieci w jednym pojemniku bez zastosowania segregacji.
      Serdecznie pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
      • Kowalska
        Kowalska 22 lipca, 19:51

        Dziękuję za odpowiedź. Nikt nie zgodzi się na wywożenie śmieci dwa razy w miesiącu, bo ludzie wolą palić śmieci (i to robią, bo czuć to doskonale popołudniami) niż zapłacić więcej. To Pan, jako Wójt, może o tym zdecydować a nie pytać ludzi o rzecz, na którą się nie zgodzą. Nie jestem idiotą, który nie wie jak segregować śmieci a mój pojemnik nie jest wadliwy. Chcę tylko zaznaczyć, że wymaga się od nas zachodu, podczas gdy do mentalności urzędników nawet bliski wschód nie dotarł. Jeśli segregacja to proszę o narzędzia. Może Pan Wójt ma na swojej posesji miejsce na przechowywanie worków z segregowanymi odpadami – ja takiego pomieszczenia nie mam i przeszkadza mi to. Gdyby każdy miał po 3 pojemniki na segregowane odpady i jeden na zmieszane gwarantuję, że ludzie segregowaliby rzetelniej swoje śmieci.

        System smsowy to bardzo dobry pomysł! Popieram bieg w stronę XXI wieku…kiedyś go może dogonimy.

        Odpowiedź, że zwiększenie opłat zwiększy ilość niepłacących pozwala mi sądzić, że tych niepłacących już trochę jest. Co oni w takim razie robią ze śmieciami? Czy może są od nich zabierane na koszt innych mieszkańców? Jeśli gmina nie egzekwuje zaległości a straszy mieszkańców uczciwie płacących podwyżkami to chyba coś jest nie tak?

        Proszę również o dokładniejsze czytanie pytań – nie napisałam, że gmina Wąchock wywozi śmieci dwa razy w ciągu miesiąca, tylko, że CHCE to zrobić. A to różnica. Więc nie piszę nieprawdy jak Pan Wójt mi sugeruje.

        Odpowiedz na ten komentarz
        • Marek Wojtas
          Marek Wojtas 25 lipca, 13:34

          Witam.
          Na ostatnim spotkaniu z sołtysami, w dniu 21 lipca br., poruszyłem sprawę częstotliwości wywozu odpadów. Poinformowałem sołtysów o możliwości zwiększenia częstotliwości wywozu do dwóch razy w miesiącu. Żaden z sołtysów (a mamy 35 sołectw) nie uznał by śmieci były wywożone zbyt rzadko. Takie było także zdanie radnych w trakcie dyskusji na jednej z poprzednich sesji. Ja także uważam że grafik wywozu jest właściwy, tym bardziej, że zwiększenie częstotliwości na pewno przełożyłoby się na wyższe koszty. Do tej pory nie spotkałem się z ani jedną opinią (za wyjątkiem Pani) według której śmieci powinny być wywożone częściej. Uważam, że problem braku miejsca w pojemniku wynika z niewłaściwej segregacji. Gdyby Pani właściwie segregowała śmieci to jestem przekonany, że miejsca w pojemniku byłoby aż nadto. Gmina zakupiła dla wszystkich mieszkańców kosze o pojemności aż 240 litrów, to bardzo dużo, bo w większości gmin ościennych funkcjonują pojemniki 110l. Chce jeszcze zaznaczyć, że ze wszystkich gmin w powiecie tylko Pawłów wyposażył wszystkich mieszkańców za darmo w pojemniki na śmieci.
          Co do pojemników na odpady segregowane to w naszej gminie odpady te zbiera się w worki odpowiedniego koloru. Takie rozwiązanie jest powszechnie przyjęte nie tylko u nas ale we wszystkich gminach sąsiednich, większych miastach (Starachowice, Kielce, Ostrowiec). Uważam, że takie rozwiązanie za dobre. Śmieci segregowane w workach są lekkie. Worki po napełnieniu można składować w garażu, piwnicy czy pomieszczeniach gospodarczych. Z koszami nie byłoby tak łatwo (np. znieść do piwnicy). Ja nie słyszałem o chociażby jednej gminie w okolicy, w której odpady segregowane zbierane byłyby w koszach. Nigdy takie propozycje nie padały, na żadnym z zebrań wiejskich, spotkaniach z mieszkańcami czy sołtysami. Powołuje się Pani na przykład Niemiec, ale proszę pamiętać, że Niemcy płacą kilkunastokrotnie wyższe ceny za wywóz odpadów, a segregacja w tym kraju jest bardzo dokładna (w niektórych miejscowościach nawet szkło segreguje się ze względu na kolor). Jeżeli jednak upiera się Pani przy zastosowaniu koszy to może Pani sobie zakupić trzy pojemniki i w nich, a nie w workach zbierać odpady segregowane.
          Nie zgadzam się także ze stwierdzeniem, że mieszkańcy masowo palą śmieci. Takie przypadki oczywiście nadal się zdarzają, ale jest ich znacznie mniej niż kilka lat temu. Po co mieszkańcy mieliby palić odpady skoro i tak płacą za ich wywóz? Jeżeli ktoś spala odpady to dlatego, że uważa że mają jakąś wartość opałową a nie dlatego że nie ma co z nimi zrobić. Myślę, że w tym przypadku potrzebna jest zmiana mentalności ludzi, szczególnie starszych a takie rzeczy nie dzieją się szybko. Mam nadzieję, że sytuacja się zmieni dzięki akcjom informacyjnym i edukacyjnym wśród dzieci.
          Chce jeszcze dodać, że wszelkie zaległości za wywóz śmieci są egzekwowane i gmina kieruje do komornika tytuły wykonawcze. Niestety, jak w innych sprawach (podatki, alimenty), nie wszystkie zaległości udaje się ściągnąć.
          Serdecznie pozdrawiam.

          Odpowiedz na ten komentarz
          • MarcinB.
            MarcinB. 15 sierpnia, 18:02

            Ja odniosę się tylko do jednej informacji, proszę skontrolować tych których śmieciarka omija i nie odbiera odpadów ani zmieszanych ani segregowanych. Sam mam sąsiada który wystawił kubeł ze śmieciami chyba z 2 lata temu. Pytanie co robi z odpadami. Odpowiedzi udzieliła Pani „Kowalska” PALI. A ja lub moje dziecko za to że wrzucę do pojemnika z odpadami butelkę po napoju dostanę upomnienie. Więc jaki wniosek wyciągam, to co się nie spali do pojemnika i z głowy.

  2. MarcinB.
    MarcinB. 27 czerwca, 12:20

    Chciałbym zapytać kiedy będą koszone pobocza jezdni w tym roku. Dokładniej chodzi o wagony

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 01 lipca, 13:39

      Witam.
      Koszenie poboczy na Warszówku było prowadzone kilka dni temu. Radny zgłaszał jednak poprawki i kosiarka miała tam pojechać jeszcze raz.
      Jeżeli w ciągu dwóch dni pobocza nie będą skoszone bardzo proszę o sygnał i podanie, w którym miejscu potrzebne będzie dodatkowe koszenie.
      Serdecznie pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
  3. Magda
    Magda 21 czerwca, 15:16

    Witam. Mam pytanie odnośnie kanalizacji. Podobno mają być dwa liczniki na wodę jeden na wodę użytkową czyli woda domowa do gotowania sprzątania WC itd i ostrego ma być naliczana opłata za ścieki drugi licznik ma być na wodę gospodarczą czyli polowanie oprzątek zwierzęt gospodarskich itp. Czy rzeczywiście ma to tak wyglądać?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 01 lipca, 08:48

      Witam.
      Odpowiadając na to pytanie musimy wrócić do zasad na jakich rozlicza się opłaty za ścieki. Zużycie ścieków ustala się w oparciu o zużycie wody przyjmując, że ścieki odprowadzane są w takich samych ilościach jak pobranej wody. Wiadomo jednak, że część wody jest bezpowrotnie zużyta między innymi w gospodarstwie do podlewania upraw, pojenia zwierząt itd. Aby ilość tej wody nie była liczona do zużycia ścieków, właściciel może zamontować na swój koszt dodatkowy wodomierz, którego wskazania będzie się odejmować od wskazań wodomierza głównego. Z tego punktu pobierana jest wtedy woda do celów gospodarskich.
      Właściciel nie ma obowiązku montować drugiego wodomierza, ale montaż taki się naprawdę opłaca, bo płacimy tylko za ścieki zrzucone do kanalizacji. Jeżeli nie mamy drugiego wodomierza przyjmuje się że ilość ścieków jest taka sama jak ilość zużytej wody.
      Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz na ten komentarz
  4. MarcinB.
    MarcinB. 20 czerwca, 06:11

    Witam,
    Chciałbym zapytać czy była by możliwość wyłożenia pobocza takimi płytami ażurowymi skręcając pomiędzy lewiatanem a cmentarzem na zakręcie w stronę Warszówka Wagonów. Dziś jadąc do pracy cała ulica jest w kamieniach które z wodą spłynęły na dół. Wydaje mi się że nie jest to zbyt bezpieczne.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 01 lipca, 13:41

      Witam.
      Problem na tym odcinku drogi wystąpił już kilka razy po intensywnych deszczach. Próbowaliśmy umocnić brzeg nawierzchni drogi betonem, ale ten beton też jest podmywany. Ze względu na nieregularną skarpę i jej pewne oddalenie od drogi raczej nie ma możliwości ułożenia płyt ażurowych. Część skarpy znajduje się już na gruntach prywatnych i przy układaniu ażurów musielibyśmy mieć zgodę właścicieli posesji. Aby w przyszłości zapobiec wymywaniu kamieni na pobocze planujemy ułożenie wzdłuż nawierzchni cieków betonowych, którymi mogłaby płynąć woda. Wtedy woda nie wypływałaby na asfalt. Jeżeli będą środki finansowe to być może zrobimy ten odcinek odwodnienia jeszcze w tym roku.
      Rok temu położyliśmy na tej drodze płyty ażurowe na górnym odcinku przed zakrętem i nawet nieźle się te płyty trzymają.
      Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz na ten komentarz
  5. piter
    piter 19 czerwca, 19:38

    Wielki szacunek dla osób, które odważyły się zorganizować bieg w Szerzawach. Wiadomo pewne niedociągnięcia były, ale to jest normalne, trzeba się uczyć na błędach: za ukończenie biegu wystarczył zwykły medal pamiątkowy niż mapy, ulotki(dla biegaczy to jest ważne :), zdecydowanie za krótki dystans(może następnym razem trasa prowadziła by do wiatraków i z powrotem ?), występy artystyczne powinny być zdecydowanie przed biegami, po dekoracji każdy jest zmęczony i wraca do domu, ale najbardziej mnie boli tak mała frekwencja w biegu głównym mieszkańców naszej gminy(nauczyciele wf-u, osoby uprawiające inne dyscypliny…)wstyd !!!!Pozytywy: termin, dużo biegów dla dzieci i niezła frekwencja, pogoda i mam nadzieję że spotkamy się za rok, tak trzymać !!!!

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 01 lipca, 13:39

      Witam.
      Bieg uliczny w gminie Pawłow był zorganizowany po raz pierwszy. Głównym pomysłodawcą imprezy był radny z Szerzaw pan Tomasz Ziewiec. Sprawami sportowymi – wyznaczeniem tras, ustalaniem kategorii wiekowych zajmowało się stowarzyszenie Klub Biegacza Rudnik. Stowarzyszenie to ma siedzibę w gminie Brody.
      Poprosiliśmy o pomoc stowarzyszenie spoza terenu naszej gminy ze względu na duże doświadczenie tego podmiotu oraz fakt, że my sami nigdy takiego biegu nie organizowaliśmy. Wiadomo, że były jakieś niedociągnięcia w organizacji, ale generalnie należy uznać imprezę za bardzo udaną. Wszystkie zgłoszone uwagi będą uwzględniane przy organizacji kolejnych imprez.
      Bardzo bym chciał by takie biegi były organizowane cyklicznie i wpisały się na stałe w kalendarz gminnych imprez. Jeżeli damy radę to być może na jesieni zorganizujemy bieg z Pawłowa na dłuższych trasach. Pisałem już zresztą o tym na tej stronie.
      Organizację biegu podpatrywali członkowie naszych stowarzyszeń. Planujemy by najbliższy bieg został zorganizowany już przez Stowarzyszenie Gmina Pawłów Plus. Stowarzyszenie zostało założone niedawno i skupia młodych ludzi z terenu naszej gminy.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  6. Daman
    Daman 02 czerwca, 17:17

    witam czy w naszej gminie jest możliwość pomocy i rozwoju gospodarstw pszczelarskich …. mam 25 lat bardzo mnie to ciekawi i chciał bym aby miód z naszej gminy był znany w całym powiecie a i nawet w Polsce

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 14 czerwca, 07:47

      Witam serdecznie! Gmina nie dysponuje żadnymi narzędziami wsparcia dla nowo powstałych gospodarstw pszczelarskich. Pszczelarstwo traktowane jest na podobnych zasadach jak produkcja rolnicza. Być może jakieś instrumenty wsparcia ma Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Biuro Agencji znajduje się w Starachowicach – ul. Kościelna 30, tel. 41 275 96 90. Pozdrawiam, Marek Wojtas.

      Odpowiedz na ten komentarz
    • Daman
      Daman 14 czerwca, 19:29

      panie wójcie wraz z powstającymi gospodarstwami pszczelarskimi nasza gmina moze byc bardzo popularna miedzy innymi jak gmina Bieliny z której wywodzi sie truskawka posiadamy wiele pasiek które zapylają nasze zapotrzebowania truskawki maliny wiśnie i wiele innych owoców rośnie przyrost rzepaku pszczoły które posiadamy spełniają się i podtrzymują nasza gospodarkę niestety nie mamy nawet minimalnej pomocy z naszej gminy … za pomoc w rozwinięcie pasie jesteśmy w stanie wspomagać ludzi biedniejszych pomagać potrzebującym a także dostarczać miód do szkół .. w naszej gminie moze powstac pierwszy sklep pszczelarski w którym nie będzie się znajdował tylko miód a zarówno wiele innych produktów pszczelich propolis świece z wosku mleczko pszczele pyłek kwiatowy … proszę o rozważenie mojej prośby o pomoc to możne byc krok w przód dla naszej gminy pozdrawiam Damian

      Odpowiedz na ten komentarz
      • Marek Wojtas
        Marek Wojtas 01 lipca, 13:44

        Witam ponownie.
        Jak już wspomniałem gmina naprawdę nie ma możliwości wsparcia poszczególnych dziedzin rolnictwa. Na terenie naszej gminy istnieje wiele gospodarstw wyspecjalizowanych głownie w zakresie hodowli owoców miękkich, ale są także takie, które np. hodują kwiaty. Żadne z tych gospodarstw nie uzyskało wsparcia ze strony gminy, natomiast być może uzyskiwały wsparcie ze strony Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub Urzędu Marszałkowskiego.
        W przypadku niektórych gałęzi rolnictwa istnieją specjalne programy skierowane do rolników zajmujących się hodowlą lub uprawą. Tak było kiedyś przy hodowli ryb.
        Przykład Bielin jest tu dobrze przywołany. Duże plantacje truskawek powstały w wyniku osobistego zaangażowania i pracy rolników. Gmina Bieliny nie miała formalnych możliwości wspierania osób, które zakładały plantacje. Wszelkie instrumenty wsparcia (jeżeli w ogóle istnieją) znajdują się albo w ARiMR albo w Urzędach Marszałkowskich.
        Bardzo bym chciał by Pana zamierzenia się udały. Tym bardziej, że na terenie naszej gminy już działa kilka gospodarstw pszczelarskich. Będę trzymał kciuki i życzę powodzenia.
        Serdecznie pozdrawiam.

        Odpowiedz na ten komentarz
        • Daman
          Daman 01 lipca, 14:31

          wszystko rozumiem a jeśli by była taka możliwość współpracy z nasza gmina bo wiem ze w szkołach nie można już słodzić cukrem a tylko wyłącznie miodem w grę wchodziła by pomoc za pomoc ??? wszystkie badania apropo jakości i wierzytelności miodu posiadam … wydaje mi się ze dzieci z naszej gminy zasługują na miód jakościowy i oryginalny a nie jakis sklepowy … również mówię jesli by sie udała współpraca z nasza gmina powstała by szkółka pszczelarska dla dzieci byłbym w stanie zrobic jakis mały festyn na który napewno z zaproszonych gosci zjawiły by sie znane osobistości z dziedziny pszczelarskiej ..pozdrawiam

          Odpowiedz na ten komentarz
  7. Starachowice
    Starachowice 02 czerwca, 16:51

    Czy będą jakieś dodatkowe busy do Starachowic podczas Dni Pawłowa?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 03 czerwca, 13:53

      Witam serdecznie! Proszę pytać u firm transportowych, które zajmują się takimi przewozami. Gmina Pawłów nie organizuje dodatkowego transportu na czy z Dni Pawłowa. Pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
  8. Samiec
    Samiec 26 maja, 18:50

    kiedy odbędą się Dni Pawłowa Panie Wójcie?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 26 maja, 20:13

      Witam! Tegoroczne Dni Pawłowa odbędą się 5 czerwca. Informacja o tym wydarzeniu podana jest na naszej stronie internetowej. Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz na ten komentarz
  9. MarcinB.
    MarcinB. 26 maja, 08:11

    Gdzie można zobaczyć jakie wolne stanowiska są w Gminie aby można skłądać podania ??

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 26 maja, 08:53

      Witam serdecznie! Informacje o naborze na wolne stanowiska publikowane są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Pawłowie pod adresem: http://bip.pawlow.pl – zakładka Menu podmiotowe – Urząd Gminy w Pawłowie – Nabór na wolne stanowiska. Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz na ten komentarz
  10. Mieszkanka Gminy Pawłów
    Mieszkanka Gminy Pawłów 16 maja, 19:43

    Panie Wójcie,
    jestem zainteresowana naborem na stanowisko podinspektora ds. księgowości podatkowej? Chciałabym wiedzieć, czy jest możliwość, by nabór odbywał się w godzinach popołudniowych, np. we wtorek, kiedy to Urząd czynny jest do godziny 17? Jest to istotne ze względu na fakt, iż o pracę tę z pewnością będą starały się nie tylko osoby bezrobotne, ale także te, które w chwili obecnej gdzieś pracują i nie mają możliwości zwolnienia się z pracy, zwłaszcza w celu starania się o inną posadę.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 26 maja, 08:58

      Witam serdecznie! Procedurą naboru zajmuje się powołana przeze mnie komisja. Przekażę Pani sugestię komisji, ale sama decyzja będzie należała do jej członków. Jeżeli złożyła Pani dokumenty otrzyma Pani informację o terminie egzaminu pisemnego ze stosownym wyprzedzeniem, aby mogła Pani sobie odpowiednio zaplanować dzień/urlop. Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Przetłumacz stronę

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...

Szanowny Panie Wójcie , dwa pytania związane z gospodarką wodną w naszej gminie : 1)...

Witam serdecznie. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Jadownikach już została podpisana. Zadanie w ramach...

Logowanie