pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Pytanie do Wójta

Pytanie do Wójta to miejsce na naszej stronie internetowej, w którym każdy mieszkaniec może zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź od Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa.

Pytania można zadawać za pomocą systemu komentarzy. 

 

ZASADY!

  • Na pytania staramy się udzielać odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.
  • Maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź to 14 dni.
  • Pytania są moderowane – treści wulgarne, nieodpowiednie itp. nie będą publikowane.
  • Zadane pytanie jak i odpowiedź będą upublicznione dlatego jeżeli nadawca nie życzy sobie odpowiedzi w formie publicznej (na niniejszej podstronie) prosimy o skorzystania z innej formy kontaktu np. e-mail.

Zapraszamy do zadawania pytań!

 

699 komentarzy

  1. Kowalski
    Kowalski 14 marca, 13:37

    Ostatnio pojawił się program „Innowacyjna Gmina” organizowany przez firmę InPost.

    Gmina może uzyskać dzięki niemu bezpłatnie paczkomat na terenie gminy. Przedstawiciel Gminy musi wyrazić taką chęć na stronie www firmy InPost.

    Czy nasza Gmina planuje zgłosić chęć uzyskania paczkomatu?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 17 marca, 08:41

      Dzień dobry!

      Dziękuję za propozycję. Rozważymy taką możliwość.

      Pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
      • Kasia
        Kasia 17 marca, 14:47

        Byłoby świetnie gdyby paczkomat znalazł się na terenie naszej gminy. Mieszkańcom ułatwiłoby to odbieranie oraz nadawanie paczek – najbliższy paczkomat obecnie w Starachowicach i czasami trzeba specjalnie jeździć. Z kolei nie każdy ma możliwość korzystać z tradycyjnej poczty lub firm kurierskich bo nikogo nie ma w tych godzinach w domu.

        Odpowiedz na ten komentarz
    • Miki
      Miki 21 marca, 17:53

      Tak, chcemy paczkomat w naszej w gminie!!! 🙂 na pewno znajdzie się jakieś miejsce

      Odpowiedz na ten komentarz
    • Kowalski
      Kowalski 23 marca, 09:01

      Cytuję:
      „Ponadto pierwszych 20 gmin, które zdecydują się na podjęcie współpracy, otrzymają dodatkowo zestawy komputerowe dla urzędu lub lokalnej szkoły.”

      Być może jeszcze zdążymy bo program wystartował na początku marca

      Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 30 marca, 12:38

      Witam ponownie! Aktualnie trwają rozmowy z firmą InPost. Po wstępnych rozmowach telefonicznych jest duża szansa, iż paczkomat pojawi się w naszej gminie. Pozdrawiam serdecznie.

      Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 13 maja, 10:08

      Witam ponownie!
      W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź w sprawie paczkomatu, cytuję: „Z żalem informuję, że ze względu na duże zainteresowanie projektem Innowacyjna Gmina nie mamy w tej chwili możliwości ustawienia u Państwa naszego paczkomatu. Jestem przekonany, że gdy zaspokojone zostaną potrzeby większych gmin będziemy mogli powrócić do rozpoczętych rozmów”. Dziwi nieco argumentacja firmy InPost, ale decyzja leży po ich stronie.
      Pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
      • Kowalski
        Kowalski 14 maja, 14:36

        Trudno, ich strata. Sądzę, że Gmina Pawłów dałaby możliwość firmie InPost zdobyć nowe rynki, przecież nasza gmina nie należy do małych a dużo osób nie miało jeszcze możliwości skorzystania z paczkomatów. Jak to mówią „przyjdzie koza do woza” bez urazy dla firmy InPost jeśli ktoś to będzie czytał 🙂

        Odpowiedz na ten komentarz
  2. Gałka
    Gałka 04 marca, 14:36

    Witam Panie Wójcie, chciałabym zapytać czy jest możliwość podjęcia wolontariatu w Urzędzie Gminy Pawłów?

    Odpowiedz na ten komentarz
  3. Esteban
    Esteban 25 lutego, 18:08

    Witam. W kronice pawłowskiej pięknie opisał pan zalety wiatraków i dodał pan, że nie słyszał jeszcze narzekań na tę inwestycje. Po pierwsze nie mógł pan ich słyszeć ponieważ nikt nigdy nie zapytał mieszkańców o to czy się zgadzają i czy mają jakieś zastrzeżenia, wszystko zostało „załatwione po kryjomu”. wiatraki nie są tak ciche jak pan to opisał, w dni kiedy jest mgła, duża wilgotność, słychać je z bardzo daleka. dodatkowo przez cały poprzedni rok mieszkańcy musieli zmagać się z setkami tirów i maszyn budowlanych, które utrudniały codzienne życie. Powiedział pan, że na wiatrakach skorzystali mieszkańcy Szerzaw, proszę pamiętać mieszkańcy to nie tylko pięć osób u których są wiatraki. Jeśli pan wcześniej nie słyszał narzekań to teraz ma pan okazję.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 29 lutego, 12:21

      Dzień Dobry.

      Odpowiadając na pytanie dotyczące uzgodnienia lokalizacji farmy wiatracznej chcę przypomnieć, że procedura związana z lokalizacją farmy trwała ok. 8 lat. W pierwszej kolejności firma Gestamp – Wind przygotowała wstępne lokalizacje i dokonywała uzgodnień z mieszkańcami. Twierdzenie, że mieszkańcy Szerzaw nie wiedzieli o lokalizacji farmy jest absolutnie nieprawdziwe. Na terenie wsi odbyło się co najmniej kilka zebrań, w których uczestniczyli mieszkańcy. Pierwsze spotkania i konsultacje z mieszkańcami odbyły się w 2008 roku. Następnie uzgadniano lokalizacje masztów z turbinami oraz lokalizację dróg wewnętrznych. Farma zaprojektowana jest w ten sposób, że drogi dojazdowe do wiatraków przechodzą w poprzek prywatnych działek prawie wszystkich mieszkańców tzw. Starych Szerzaw, a każdy z masztów zlokalizowany jest na dwóch sąsiadujących działkach. Do tego dochodzą kable odprowadzające energię z wiatraków do Głównego Punktu Zasilania w Rzepinie Pierwszym. Kable te w dużej części położone są na nieruchomościach prywatnych na podstawie zawartych z mieszkańcami umów dzierżawy. Osób, które w jakiejś formie przeznaczyły swoje nieruchomości na cele farmy wiatracznej (kable, maszty, drogi itp.) jest co najmniej kilkaset, a nie pięć.

      Zwracam także uwagę, że gmina zdecydowała się przeprowadzić pełną procedurę uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego sołectwa Szerzawy. W większości przypadków w Polsce farmy wiatraczne budowane są na podstawie tzw. decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Moim zdaniem taka formuła nie zapewnia mieszkańcom odpowiednich uprawnień przy planowaniu inwestycji. Dlatego na naszym terenie została przeprowadzona pełna procedura związana z uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego dla części sołectwa Szerzawy. Procedura uchwalania planu znacznie zwiększa udział mieszkańców w planowaniu inwestycji i sprawia, że informacja o farmie powinna trafić do wszystkich zainteresowanych mieszkańców sołectwa. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego została podjęta przez Radę Gminy 21 stycznia 2010 roku, a więc ponad 6 lat temu.

      Przypominam, że w postępowaniu w sprawie lokalizacji farmy wiatracznej uczestniczył Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach. Dla inwestycji została wydana decyzja środowiskowa, opracowano raport oddziaływania na środowisko, a wszystkie etapy postępowania uzgadniano w RDOŚ w Kielcach. W decyzji środowiskowej określono normy hałasu, minimalną odległość od budynków, układ komunikacyjny itp. Informacje o wydanych decyzjach były publikowane na stronach internetowych oraz w formie obwieszczeń na terenie wsi.

      W związku z powyższym twierdzenie, że mieszkańcy nie wiedzieli o inwestycji lub że cokolwiek zostało załatwione „po kryjomu” jest absolutnie bezpodstawne. Tak może sądzić tylko osoba z zewnątrz, która nie ma wiele wspólnego z lokalnym środowiskiem Szerzaw. Przy lokalizacji inwestycji zostały dopełnione wszystkie wymagane procedury a gmina udostępniała wszelkie informacje każdemu zainteresowanemu mieszkańcowi.

      Myślę, że w sprawie wiatraków powinni wypowiadać się najbardziej zainteresowani czyli mieszkańcy Szerzaw. Jak dotąd, ani na zebraniach wiejskich, ani poprzez radnych czy sołtysów nikt z mieszkańców nie wnosił sprzeciwu co do funkcjonowania farmy wiatracznej.

      Serdecznie pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
      • mieszkanka szerzaw
        mieszkanka szerzaw 15 marca, 19:52

        Witam Panie Wójcie chciałabym się dowiedzieć jak duże szanse są na to że wejdą przepisy w sprawie zakazu budowy domu w obrębie farmy wiatrowej i kiedy miało by to miejsce ponieważ złożyłam już wniosek o warunki zabudowy i nie wiem co dalej robić czy zdąże wszystko załatwić .

        Odpowiedz na ten komentarz
        • Marek Wojtas
          Marek Wojtas 17 marca, 08:38

          Witam!

          W prasie i mediach publicznych pojawiają się informacje strony rządowej o projekcie ustawy „o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych”. Na Pani pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, kiedy i w jakim ostatecznym kształcie ustawa ta zostanie przez Sejm i Senat RP uchwalona i czy przez Pana Prezydenta zostanie podpisana.

          Zapisy tego projektu ustawy są bardziej restrykcyjne od znanych i obowiązujących w tym zakresie przy realizacji farmy wiatrowej w Szerzawach.

          Gmina przeciwstawia się zapisom tego projektu. Przesłałem pisma do wszystkich parlamentarzystów z terenu województwa świętokrzyskiego dzieląc się obawami przy wejściu ustawy w wersji określonej w projekcie tej ustawy.

          Pozdrawiam serdecznie.

          Odpowiedz na ten komentarz
  4. Filip
    Filip 21 lutego, 21:37

    Witam. W związku z organizowanym turniejem w piłkę siatkową, może by tak zoorganizować podobny turniej w piłkę nożną na nowym boisku „Orlik” w Chybicach. Pozdrawiam serdecznie.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 26 lutego, 11:58

      Dzień dobry.
      Corocznie organizujemy rozgrywki w piłkę nożną dla amatorów w formie Gminnej Ligi Amatorskiej. Rozgrywki odbywają się w wakacje. W 2016r. rozgrywki rozpoczną się prawdopodobnie pod koniec czerwca na naszym boisku gminnym. W bieżącym roku do rozgrywek zostało zgłoszonych siedem drużyn. Organizacją rozgrywek ligi amatorskiej zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Zapisy do rozgrywek i wszelkie sprawy organizacyjne prowadzi pan Czesław Rybka tel. – 41 272 18 78.
      Istnieje także możliwość zorganizowania jednorazowego turnieju w piłkę nożną na boisku w Chybicach. Ze względu na rozmiar boiska turniej ten byłby przeznaczony dla mniej licznych drużyn. Myślę że najlepszy termin na taki turniej to wrzesień. O szczegółach poinformujemy na stronach internetowych i w prasie lokalnej.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  5. magda
    magda 20 lutego, 23:02

    witam, pytanie odnośnie budowy kanalizacji podobno studzienki czy też przyłącza mają być prowadzone wzdłuż drogi, czyli mniej więcej pośrodku nawierzchni… czy to prawda czy zwykłe wiejskie plotki? czy będzie rozwalona droga? nie to że jestem przeciwna ale chciałabym wiedzieć gdyż z kilku powodów jest to dla mnie ważne.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • magda
      magda 25 lutego, 14:24

      chodzi o wieś Nowy Bostów, gdzieś mi to zniknęło w pytaniu.

      Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 26 lutego, 11:56

      Dzień dobry.

      Projekt kanalizacji w miejscowości Bostów został wstępnie opracowany i obecnie trwa procedura uzyskania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Przy opracowaniu dokumentacji technicznej projektanci uzgadniali trasę przebiegu sieci kanalizacyjnej z właścicielami posesji. Miejsce przyłączenia do domu, lokalizacji studzienki i przebiegu sieci kanalizacyjnej przez posesję zawsze były uzgadniane z właścicielami nieruchomości.
      W Bostowie nowym kanalizacja sanitarna przebiega generalnie za pasem zabudowy. Przyłącza kanalizacyjne prowadzone będą przeciskami pod drogą. Jednak w kilku miejscach kanalizacja została zaprojektowana w pasie drogowym. Chodzi o ciąg kanalizacji pomiędzy posesjami od nr 33 do nr 41. Odcinek ten stanowi mniej niż 10% ogólnej długości sieci kanalizacyjnej. Chcę jednak zaznaczyć, że jeżeli kanalizacja będzie na jakimś odcinku prowadzona w drodze gminnej to po ułożeniu rur droga będzie naprawiona w ramach prowadzonej inwestycji.
      Jeżeli jest pani zainteresowana ustaleniem przebiegu trasy kanalizacji na jakimś konkretnym odcinku to zapraszam do Urzędu. Będziemy mogli pokazać planowany przebieg sieci.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  6. bob budowniczy
    bob budowniczy 20 lutego, 19:53

    Panie Wójcie gdzie można oddawać odpady budowlane, żeby nie zaśmiecać okolicy

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 26 lutego, 11:31

      Witam.
      W 2016 roku mieszkańcy gminy Pawłów będą mogli oddać odpady remontowo-budowlane do specjalnych kontenerów ustawionych w dziesięciu punktach na terenie naszej gminy. Odpady zostaną odebrane z poszczególnych miejscowości według określonych terminów. Podkreślić należy, że podobnie jak w poprzednim roku również w tym planujemy bezpłatną zbiórkę odpadów izolacyjnych takich jak: styropian, wełna, papa itp.

      W roku bieżącym rozpoczęliśmy procedurę mającą na celu budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOKu, gdzie mieszkańcy naszej gminy będą mogli bezpłatnie przez cały rok dostarczyć takie odpady jak: zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe. Odpady do PSZOKu najwcześniej będzie można oddać w 2017 roku.

      Harmonogram zbiórki odpadów budowlanych:
      1. Remiza OSP w Ambrożowie: Ambrożów, Trzeszków, Wieloborowice, Pokrzywnica, Nowy Jawor, Stary Jawor – odbiór w dniu 6 października 2016 r.
      2. Plac obok boiska w Chybicach: Chybice, Nowy Bostów, Stary Bostów, Nieczulice – odbiór w dniu 6 października 2016 r.
      3. Remiza OSP w Brzeziu: Brzezie, Wawrzeńczyce – odbiór w dniu 6 października 2016 r.
      4. Plac GS w Grabkowie: Grabków, Łomno, Krajków, Modrzewie – odbiór w dniu 20 października 2016 r.
      5. Plac obok starego ośrodka zdrowia w Kałkowie: Dąbrowa, Kałków, Godów, Szeligi – odbiór w dniu 20 października 2016 r.
      6. Plac za remizą OSP w Pawłowie: Pawłów, Bukówka, Zbrza, Warszówek – odbiór w dniu 20 października 2016 r.
      7. Remiza OSP w Radkowicach: Radkowice, Radkowice-Kolonia, Bronkowice, Świślina – odbiór w dniu 18 listopada 2016 r.
      8. Plac przy cmentarzu w Rzepinie Drugim: Rzepin Drugi, Rzepin Pierwszy, Rzepin-Kolonia – odbiór w dniu 18 listopada 2016 r.
      9. Plac przy ośrodku zdrowia w Szerzawach: Szerzawy, Jadowniki, Rzepinek – odbiór w dniu 24 listopada 2016 r.
      10. Remiza OSP w Tarczku: Tarczek Górny, Tarczek Dolny, Świętomarz – odbiór w dniu 24 listopada 2016 r.
      Pozdrawiam.

      Odpowiedz na ten komentarz
  7. Kucharczyk
    Kucharczyk 18 lutego, 13:00

    Witam
    W roku 2015 odpytywałem Pana odnośnie przewodów zamontowanych w miejscowości Warszówek i uzyskałem informacje, że jest to internet światłowodowy, oraz że można się kontaktować z dwoma firmami za to odpowiedzialnymi – UNINET ze Skarżyska oraz INTB z Bodzentyna. Niezwłocznie skontaktowałem się przedstawicielami tych firm i uzyskałem informację, że muszą sprawdzić możliwość podłączenia(Uninet) do sieci światłowodowej oraz, że na razie nie jest to możliwe (INTB) oraz żeby pytać po nowym roku. W ostatnich tygodniach ponownie skontaktowałem się z obiema firmami i uzyskałem informację w dniu 18.02, że nie zostało to uwzględnione w projekcie, za który oni nie odpowiadali a został im tylko przekazany do wykonania i dlatego też nadal niema możliwości zamontowania internetu światłowodowego.
    Chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie był realizowany projekt, kto decydował gdzie ma być podłączony światłowód i dlaczego zostało ominięte 5 gospodarstw domowych (numery 78-81 oraz dwa nowo budowane)? Dlaczego nikt nie wziął pod uwagę tego, że akurat te gospodarstwa mogą być tym tematem bardziej zainteresowane niżeli reszta domów przy głównej drodze. Z tego co wiem w wybranych gospodarstwach były przeprowadzane rozmowy odnośnie internetu natomiast do mnie nikt się nie zgłosił. Nie wiem czy byli to przedstawiciele w/w firm czy też pracownicy gminy natomiast nikt nie zgłosił się do mnie i nie pozwolił wyrazić opinii w tym temacie.
    Proszę o informację.
    Pozdrawiam
    Kucharczyk Rafał

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 19 lutego, 14:27

      Witam ponownie.
      W całości podtrzymuję to co napisałem w odpowiedzi na poprzednio zadane pytanie (z dnia 27 sierpnia 2015r).
      Rozprowadzenie kabli światłowodowych na terenach wiejskich do tzw. punktów dostępowych było realizowane przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Rozprowadzenie kabli do poszczególnych miejscowości i posesji realizowane jest przez firmy prywatne (operatorów telekomunikacyjnych). Gmina Pawłów nie jest operatorem telekomunikacyjnym.
      W związku z powyższym gmina nigdy nie opracowywała żadnego projektu dla inwestorów prywatnych, ani nie ustalała zakresu takiego projektu. Pracownicy gminy nie uzgadniali także żadnych rozwiązań z mieszkańcami. Jeżeli z właścicielami niektórych posesji było uzgadnianie dowieszenie kabli światłowodowych to musieli to robić pracownicy firmy telekomunikacyjnej. O zakresie inwestycji i terminie jej realizacji decydują firmy operatorskie. Gmina nawet nie jest powiadamiana kiedy i jakie roboty będą wykonywane przez firmy operatorskie.
      Proponuję by się Pan skontaktował bezpośrednio z przedstawicielami firm operatorskich i z nimi uzgadniał termin wykonania sieci. Na terenie naszej gminy działają co najmniej dwie prywatne firmy wieszające kable światłowodowe na słupach t.j. – INTB z siedzibą w Bodzentynie oraz UNINET Sp. z o.o. z siedzibą w Skarżysku. Firmy te działają na zasadach rynkowych i jeżeli doprowadzenie światłowodu do posesji będzie dla nich opłacalne to na pewno tak zrobią.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  8. Kosiarski
    Kosiarski 16 lutego, 09:01

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy i kiedy będą ponownie wydawane jabłka dla mieszkańcow naszej gminy?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 18 lutego, 12:44

      Dzień Dobry.
      Jabłka będą wydawane w marcu tego roku. Wydawanie jabłek będzie prowadzone w kilkunastu punktach w gminie – podobnie jak poprzednim razem. O konkretnych miejscach będę jeszcze rozmawiał z sołtysami na najbliższej sesji Rady Gminy. Po uzgodnieniu z sołtysami opublikujemy dokładne informacje o terminach i miejscach wydawania jabłek. Ogłoszenia będą publikowane na tablicach ogłoszeń u sołtysów i w internecie.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  9. Tadeusz
    Tadeusz 15 lutego, 13:11

    Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie można dostać klucz do nowego boiska ?
    Radni mówią, że nie posiadają klucza a jak tak dalej będzie zamykane to ktoś w końcu zniszczy furtkę żeby wejść.

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 18 lutego, 12:43

      Dzień Dobry.
      Z kluczami do kompleksu sportowego w Chybicach były pewne problemy. Okazało się, że klucze którzy mieli radni nie pasują do zamków. Ktoś z użytkowników prawdopodobnie po otrzymaniu klucza zamienił wkładkę do zamka. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Wkładka w zamku została wymieniona na nową, a klucze przekazano radnym – panu Mirosławowi Głowackiemu na Trzeszkowie i panu Karolowi Zubie w Chybicach. Trzeci klucz przekazano dyrektorowi Szkoły, a czwarty został w Urzędzie Gminy. Osoby chcące korzystać z boiska powinny się zgłaszać po klucz do radnych.
      Chcę jeszcze powiedzieć że w najbliższych miesiącach gmina przystąpi do montażu oświetlenia ulicznego na boisku. Po zakończeniu instalacji oświetleniowej będzie można korzystać z boiska także po zmroku.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz
  10. magda
    magda 10 lutego, 12:22

    dzień dobry, czy będzie prowadzony jeszcze program bezpłatnej sterylizacji/kastracji psów i kotów?

    Odpowiedz na ten komentarz
    • Marek Wojtas
      Marek Wojtas 11 lutego, 10:58

      Dzień Dobry.
      W poprzednich latach gmina uczestniczyła w programach sterylizacji psów i kotów. W latach 2012-2015 łącznie przeprowadzone sterylizacji ok 260 psów i ponad 100 kotów. Sterylizacja prowadzona była w ramach współpracy ze szwajcarską fundację Tirschutzbund Zurich. Koszty sterylizacji pokrywane były prze tę fundację. Sterylizacje dokonywane były w gabinetach weterynaryjnych w Starachowicach.
      Fundacja przeznaczyła na sterylizacje stosunkowo duże środki ponieważ za każdy zabieg u psa należy zapłacić ok. 200-250 zł, a u kotki ok 100-150 zł.
      Program funkcjonował do końca 2015r. Obecnie staramy się o przedłużenie programu. Informację na temat ewentualnego przedłużenie bezpłatnej sterylizacji będziemy mieli prawdopodobnie około kwietnia br. Jeżeli uda się program przedłużyć to natychmiast poinformujemy o tym mieszkańców.
      Serdecznie pozdrawiam

      Odpowiedz na ten komentarz

Napisz komentarz

Przetłumacz stronę

Wyszukaj w serwisie

Harmonogram odbioru odpadów

Pobierz harmonogram na 2020 rok

Śledź nas na Facebooku!

Kalendarz

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polecane

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w PawłowieElektroniczna Skrzynka Podawcza - Pismo ogólne
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w StarachowicachKomenda Powiatowa Policji w Starachowicach
e-świętokrzyskie System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji Pawłów
Dziennik UstawMonitor Polski
e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTKącik Przedsiębiorcy

Ostatnie komentarze

Witam, Z kim mogę sie kontaktować gdybym wraz ze znajomymi chciał wynająć na godziny hale...

Szanowny Panie Wójcie , dwa pytania związane z gospodarką wodną w naszej gminie : 1)...

Witam serdecznie. Umowa na budowę sali gimnastycznej w Jadownikach już została podpisana. Zadanie w ramach...

Logowanie